OOdesign. „To szeroko otwarte oczy" 20 lutego 2010

W poszukiwaniu detali, które rozświetlą nieco mój dom przed nadejściem wiosny, trafiłam na całkowicie wiosenny dywan i puf. Swoim wyglądem: grubym splotem i bajecznymi kolorami zapraszają, aby na nich usiąść i pomarzyć o słonecznych dniach… Oba zostały wydziergane ze starych pociętych w paski t-shirtów. Ich autorką jest projektantka OOdesign Natalia Bieńkowska, która określa swoje prace jako wynik „podwójnego odzysku” - pozyskanej na nowo bawełny i zapomnianej techniki naszych babć: szydełkowego tworzenia dywaników.
Ogromnym atutem tych prac są przepiękne całkowicie unikatowe zestawienia kolorystyczne. W stukupuku prezentujemy pojedyncze wzory, a kilka kolejnych niepowtarzalnych projektów, w tym turkusowy dywan- możecie obejrzeć w sklepie EVERGREEN (Warszawa ul. Tamka 49).

96
96
96
96
96
96

Dywan złożony jest z kilku sześciokątnych elementów, które można składać w siedzisko lub dowolnie rozkładać dostosowując rozmiar do aktualnych potrzeb.
Zdjęcia ze strony www.oodesign.eu,© 2009 OOdesign

Dorix 22 lutego 2010, 23:13

Miałam okazję oglądać i podziwiać te wydziergane koszulkowe cuda w czasopiśmie Dom z pomysłem.
Stały się natchnieniem i wyzwalaczem twórczej energii w moich rękach. Wzięłam najgrubsze szydełko od babci, kolorową włóczkę ze starej szafy i przez kilka wieczorów powstawał PUF-PUF!
Pani Natalii wielki dzięks za inspirację!!!
Pozdrawiam!
P.s. ciekawe miejsce tworzycie - życzę sukcesów!

SkomentujPrzepisz słowa z obrazka: