Ludowe wycinanki w metalu 2 czerwca 2010

Szukając nocnej szafki, która głównie służy do odkładania książek, trafiłam na stoliki wycinanki. Prosta forma, folkowy wzór i mocny kolor, a wszystko uformowane i wycięte w metalu. Ich autorką jest Natalia Bieńkowska, o której dywanach i pufach pisałam już wcześniej w stukupuku. Stolik wycinanka zaprojektowany był pierwotnie w rozmiarze 60 na 60cm i wysokość 30cm, czyli idealna wielkość dla stolika kawowego. Jednak oczekiwania klientów sprawiły, że stolik zaczął ewaluować nie tylko rozmiarem, ale także kolorem.
I właśnie ta różnorodność bardzo mi odpowiada! Daje swobodę tworzenia i indywidualnej aranżacji. Może służyć jako szafka nocna i do tej funkcji należało by zmniejszyć jego wymiary do np.45x45cm. A przy wymiarach 60x60x30 mebel jest wystarczająco stabilny, by na nim usiąść a nawet stanąć, co daje możliwość pomyślenia o nim jako o ewentualnym siedzisku. W kolorach mamy w zasadzie pełną dowolność, bo istnieje możliwość złożenia indywidualnego zamówienia – oczywiście trzeba pamiętać, że lakiery maja różną cenę co może mieć nieznaczny wpływ na końcową wartość mebla.

96
96
96
96

Na zdjęciach widać jak prezentuje się ten sam model w kilku propozycjach kolorystycznych, a do wyboru mamy ich kilkaset, dlatego warto wcześniej zadecydować czy ma być: w kolorze podłogi, albo mocnym akcentem koloru „wędrującego po domu”, a może powtórzeniem barwy poduszki leżącej na kanapie?

Możliwości jest wiele …tyle ile pomysłów, które powstaną w Waszych głowach!

Zdjęcia ze strony www.oodesign.eu,© 2009 OOdesign

SkomentujPrzepisz słowa z obrazka: